Darmowa dostawa od 88,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Recenzja uchwytu samochodowego iOttie Easy One Touch 4 Qi Wireless: Twój iPhone X/8 go potrzebuje!

2022-09-29
Recenzja uchwytu samochodowego iOttie Easy One Touch 4 Qi Wireless: Twój iPhone X/8 go potrzebuje!

Nowy iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X mają dodatkową zaletę w postaci funkcji bezprzewodowego ładowania, a Apple stawia na standard ładowania Qi.

Dla tych, którzy używają uchwytów samochodowych, nadszedł czas, aby rozważyć pójście o krok dalej i przejście do wersji Qi Wireless. Możemy tym samym pożegnać się z czasami, w których konieczne było podłączanie iPhone'a do ładowania w samochodzie.

iOttie wysłało nam swoją najnowszą ładowarkę samochodową Easy One Touch 4 Wireless Qi do sprawdzenia. Uchwyt jest kompatybilny z iPhonem 8/8 Plus, iPhonem X oraz różnymi modelami Samsung Galaxy oraz innymi urządzeniami z obsługą funkcji Qi.

uchwyt samochodowy qi iottie

Dla wszystkich tych, którzy są z nami nie od dzisiaj, wiecie, że od lat korzystam z uchwytów z serii Easy One Touch od iOttie. Pytanie brzmi więc, jak radzi sobie w praktyce nowy model tego urządzenia poszerzony o funkcję bezprzewodowego ładowania Qi Wireless. Przekonajmy się.

Standardowy uchwyt samochodowy iOttie Easy One Touch 4 Qi Wireless wyposażony jest w kabel micro USB, tablicę rozdzielczą i zasilacz sieciowy do samochodu. Mocowanie Easy One Touch 4, podobnie jak jego poprzednicy, zawiera zmywalną i możliwą do wielokrotnego użytku lepką podkładkę żelową, która w połączeniu z przyssawką, zapewnia, że telefon nigdy nie spadnie nam z szyby (nigdy nie zdarzyło się, aby mój uchwyt się odczepił, a mam ten produkt w swoim samochodzie już ładnych parę lat).

uchwyt iottie easy one touch 4
uchwyt Qi iottie one touch 4

To, co sprawia, że uchwyty samochodowe iOttie Easy One Touch są tak wspaniałe, to łatwość ich obsługi jedną ręką, zarówno do montowania, jak i ściągania iPhone'a lub innego smartfona. Po umieszczeniu telefonu w uchwycie, ten automatycznie „przyciąga się” do urządzenia. Aby wyjąć telefon, wystarczy lekko ścisnąć paski mocujące, które zwolnią boczne ramiona blokujące urządzenie.


iottie easy one touch 4

Uchwyt do iPhone: iOttie Easy One Touch 4

Oprócz łatwej obsługi za pomocą jednej dłoni, nowo zaprojektowane ramię teleskopowe pozwala nam używać naszego iPhone'a lub smartfona z bliska (rozciąga się od 12,4 cm do 21,0 cm i obraca się o 225 stopni), podczas gdy 17 mm przegub kulowy pozwala idealnie dopasować kąt widzenia telefonu. Dolne nóżki uchwytu można również wysuwać w pionie, aby pomieścić wyższe lub krótsze urządzenia. Dodatkowo uchwyt iOttie można także przesuwać w bok, a nawet całkowicie ściągnąć.


uchwyt iphone iottie

Produkt One Touch 4 pasuje do urządzeń mierzących od 5.8cm do 7.6cm szerokości, zawierając otwory wentylacyjne z tyłu, aby umożliwić cyrkulację powietrza do urządzenia i tym samym zapobiec jego przegrzewaniu w upalne letnie dni.


uchwyt iphone iottie

Poniżej zdjęcie pokazujące różnicę między starszym modelem (z lewej) i nowym Easy One Touch 4 (z prawej):

uchwyt na telefon iottie

Ten widok z góry pokazuje, jak nowo ulepszone ramię teleskopowe jest mocniejsze i bardziej wytrzymałe od strony budowy w porównaniu ze swoim starszą wersją (na dole):

uchwyt na telefon one touch 4

Jeśli chodzi o ładowanie bezprzewodowe, uchwyt samochodowy One Touch 4 Qi jest zasilany przez kabel micro USB, a port znajduje się w prawym dolnym rogu. Zielona dioda LED w lewym górnym rogu uchwytu zaświeci się, aby poinformować Cię, że jest włączona i gotowa do ładowania Twojego iPhone'a. Jeśli widzisz kolor czerwony, oznacza to, że telefon nie działa z ładowarką Qi lub jest z nią niekompatybilny.


uchwyt iphone iottie 4

Uchwyt i ładowarka bezprzewodowa iOttie 4

Wystąpiły u nas pewne początkowe problemy z ładowaniem bezprzewodowym, ponieważ dołączony kabel portu micro USB wydawał się luźno przylegać (prowadząc do ciągłego ładowania i rozłączania telefonu), ale po kilku prostych manewrach moc była dostarczana do iPhone’a w sposób nieprzerwany. Funkcja Qi działała za każdym razem , tak długo, jak mój iPhone X był ustawiony w jednej linii z obszarem ładowania.


Jak widać na poniższym obrazku, nasz iPhone X ładuje się bezprzewodowo w uchwycie Easy One Touch 4, na co wskazuje ikona baterii na pasku statusu:

uchwyt i ładowarka iottie 4

…a oto, jak Easy One Touch 4 prezentuje się z profilu:

uchwyt samochodowy iottie 4

Zaletami nowego ramienia teleskopowego jest to, że jest ono mocniejsze niż przedtem i podczas jazdy nie słyszeliśmy żadnych „grzechotek”. Nawet w normalnej pozycji do jazdy, z uchwytem trzymającym mojego iPhone'a X w zasadzie za kierownicą, Face ID wciąż znajdował się w zasięgu, aby odblokować telefon, gdy zerkałem na urządzenie (funkcja ta działa naprawdę dobrze).

Podsumowując, ten najnowszy bezprzewodowy uchwyt samochodowy iOttie Easy One Touch 4 Qi ułatwia obsługę iPhone'a X w samochodzie. Dawno minęły już czasy podłączania kabla w aucie (#firstworldproblems), ponieważ ładowanie jest teraz łatwe i bezbolesne. Nowa konstrukcja Easy One Touch 4 jest ulepszeniem w porównaniu z poprzednimi generacjami, z ramieniem teleskopowym mocniejszym niż wcześniej, podczas gdy obsługa urządzenia jedną ręką pozostaje – na całe szczęście - nienaruszona.

Pomimo pewnych początkowych problemów związanych z ładowaniem i uruchamianiem bezprzewodowego ładowania, Qi Wireless działał do tej pory zgodnie z reklamowanymi obietnicami i pozostaje doskonałym dodatkiem do samochodu, zwłaszcza jeśli wybieramy się w podróż i musimy korzystać z funkcji GPS podczas ładowania telefonu.

Model iOttie Easy One Touch 4 Qi nie należy jednak do najtańszych gadżetów (zasadniczo w pakiecie otrzymujemy uchwyt samochodowy i bezprzewodową ładowarkę Qi). Jeśli jednak czekałeś lub czekałaś na jedno bezprzewodowe urządzenie obejmujące wszystkie interesujące Cię funkcję, iOttie Easy One Touch 4 z pewnością Cię nie zawiedzie.


   

Źródło: www.iphoneincanada.ca

Polecane

pixel