Darmowa dostawa od 88,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Recenzja iOttie iTap: Bezprzewodowe ładowanie z uchwytem samochodowym nigdy nie było tak dobre

2022-09-29
Recenzja iOttie iTap: Bezprzewodowe ładowanie z uchwytem samochodowym nigdy nie było tak dobre

Uchwyt Qi i ładowarka do telefonu iOttie iTap

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś lub korzystałaś już z bezprzewodowego uchwytu do ładowania telefonu, wiesz na pewno, że dwa największe problemy to ustawianie telefonu w punktach ładujących oraz późniejsze utrzymanie go w tej pozycji. Nic nie jest bardziej frustrujące niż przekonanie, że twój telefon ładuje się bezprzewodowo tylko po to, by odkryć potem, że został on lekko zepchnięty ze swojej orientacji i bateria nadal woła o pomoc. Uchwyt iOttie iTap Wireless to świetny dodatek do każdego urządzenia obsługującego ładowanie QI - w tym nadchodzącego Samsunga Galaxy Note 8.

iOttie iTap uchwyt i ładowarka

iOttie ma świetne rozwiązanie, które wykorzystuje moc magnesów, aby utrzymać telefon w miejscu, i zawiera dwie różne opcje montażu, dzięki czemu można używać produktu w samochodzie lub przy biurku w pracy. Bezprzewodowy uchwyt samochodowy iOttie iTap, który kosztuje około 70 USD, posiada także funkcję szybkiego ładowania QI, co oznacza, że możesz wygodnie ładować telefon szybciej niż tradycyjna ładowarka bezprzewodowa innej firmy poprzez zwykłe zainstalowanie cienkiej metalowej płytki z tyłu telefonu lub cienkiego etui. Jest to fantastyczna opcja dla każdego, kto jest właścicielem telefonu Galaxy, ponieważ bezprzewodowe ładowanie zostało włączone jako standardowa funkcja w najnowszych flagowych smartfonach Samsunga - w tym także w nadchodzącym Galaxy Note 8.

Zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz w pudełku: bezprzewodową podstawkę (bazę) ładującą, dwie samoprzylepne podkładki montażowe (elastyczną, idealną do montażu na desce rozdzielczej samochodu i płaską, sztywną, idealną do twojego biurka), adapter ładowarki samochodowej i kabel USB do zasilania, jak również dwie metalowe płytki w kolorze czarnym i szarym, aby lepiej zgrywać się z kolorem twojego smartfonu. Możesz przykleić je do tylnej części cienkiego etui lub bezpośrednio na tylną ścianę telefonu (chociaż polecam ten pierwszy wariant, z oczywistych względów użytkowych).

iotie itap uchwyt z ładowarką

Opinia o uchwycie iOttie iTap

Dostajesz tylko jedną szansę na zainstalowanie metalowej płytki, więc upewnij się, że zrobisz to dobrze za pierwszym razem. Dla Samsunga Galaxy S8, będziesz chciał, żeby wyglądało to tak jak u mnie na powyższym zdjęciu. Jeśli martwisz się o to, że płytka zostanie przyklejona do tyłu telefonu na zawsze lub pozostawi nieładne ślady, wiedz, że chociaż na pewno mocowanie wydaje się nie do zdjęcia, możesz bezpiecznie „wydrapać” je za pomocą karty kredytowej wzdłuż cienkich krawędzi.

Jak więc sprzęt ten sprawdza się w faktycznym użyciu? Przetestowałem go na słynnych drogach w amerykańskim stanie Winnipeg i choć byłem dość pewny, że wyboista jazda wyrwie telefon z uchwytu – o ile w ogóle nie cały uchwyt – okazało się, że nic takiego nie miało miejsca. Dodatkowo w mocowanie jest wbudowany wentylator, który pomaga równoważyć ciepło generowane podczas ładowania i chłodzi telefon, co jest szczególnie ważne, gdy nasz smartfon spoczywa na desce rozdzielczej w upalny letni dzień.

iOttie iTap uchwyt z ładowarką

Mój Galaxy S8 natychmiast zaczął się ładować, gdy tylko magnesy montażowe zaczęły odpowiednio stykać, chociaż musiało minąć kilka sekund, zanim telefon osiągnął prędkość szybkiego ładowania. Zaczynając od 11% pozostałego czasu pracy na baterii, w niecałe dwie i pół godziny naładowałem telefon do pełna - znacznie szybciej niż zwykłe bezprzewodowe ładowanie, ale wciąż nie aż tak szybko jak w przypadku USB-C.

Na tym polega dylemat: nie da się zaprzeczyć, że bezprzewodowe ładowanie jest futurystyczne, a możliwość obchodzenia się z telefonem bez kabli to kuszącą wizja. Z drugiej strony, jeśli chcę naładować baterię w moim telefonie podczas krótkiej podróży przez miasto, zazwyczaj szukam najszybszej opcji. Z tego powodu byłbym bardziej skłonny do używania uchwytu iTap wyłącznie jako mocowania w samochodzie i tym samym zastąpienie kabla Micro-USB zasilającego bezprzewodową podstawkę przewodem USB-C podłączonym bezpośrednio do telefonu. Tak czy inaczej, wspaniale jest mieć wiele opcji do wyboru, a funkcjonalność tego produktu jako solidnego mocowania do deski rozdzielczej sprawia, że jest to na pewno opłacalna inwestycja.

Jeśli chcesz skorzystać z możliwości bezprzewodowego ładowania telefonu i nie masz nic przeciwko przymocowaniu metalowej płytki do tylnej ścianki telefonu (lub jego etui), iOttie iTap jest zdecydowanie tym, czego szukasz.

 

Źródło: androidcentral.com

Polecane

pixel