Darmowa dostawa od 88,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Opinia na tematu Uchwytu samochodowego iOttie iTap 2 - Bezprzewodowy uchwyt, czy warto było czekać?

2022-09-29
Opinia na tematu Uchwytu samochodowego iOttie iTap 2 - Bezprzewodowy uchwyt, czy warto było czekać?

iOttie jest marką, której ufam od lat. Korzystałem dotychczas z ich uchwytów do telefonów komórkowych we wszystkich swoich samochodach, a także w samochodzie mojej żony, więc byłem podekscytowany, gdy usłyszałem o najnowszym produkcie tego producenta – magnetycznym uchwycie iOttie iTap 2 Wireless z funkcją bezprzewodowego ładowania Qi.


Pierwszą rzeczą, na którą zawsze zwracam uwagę otwierając pudełko iOttie, jest to, jak dobrze wykonane są ich produkty. Są zawsze solidnie zbudowane i nigdy nie sprawiają wrażenia bycia kruchymi lub wykonanymi z tanich materiałów. To samo tyczy się nowej serii iOttie iTap Wireless. W naszym przeglądzie zdecydowałem się na wariant z mocowaniem na desce rozdzielczej, chociaż iOttie ma w swojej ofercie jeszcze dwie inne opcje: mocowanie na otworze wentylacyjnym i mocowanie na gnieździe CD. Wolę bardziej stabilną podstawę, jaką zapewnia deska rozdzielcza, i martwiłbym się, że mój ciężki iPhone XS Max byłby zbyt duży, aby móc go zamontować na otworze wentylacyjnym.


Uchwyt samochodowy iOttie iTap 2

iTap 2 Wireless jest dostarczany w zestawie z uchwytem, ładowarką samochodową z kablem microUSB (i dodatkowym wbudowanym gniazdem USB), dwiema metalowymi płytkami, podkładką dla deski rozdzielczej, przewodnikiem do montażu metalowych płytek oraz folia ochronną na telefon. Folię ochronną zakłada się na tył telefonu, podczas gdy metalowa płytka przylega do folii ochronnej. Przewodnik rozmieszczania płytek był bardzo przejrzysty i pozwolił mi idealnie umieścić metalową płytkę, tak, aby trzymała uchwyt we właściwej pozycji i zapewniała bezproblemowe ładowanie.


uchwyt na telefon iottie itap 2

Podkładka deski rozdzielczej jest montowana, jak się domyślacie, na desce rozdzielczej, aby zapewnić płaską powierzchnię montażową dla lepkiej przyssawki iTap 2 Wireless. Cały proces instalacji jest prosty i pozostawia uchwyt samochodowy solidnym jak skała. Kabel microUSB jest następnie podłączany z tyłu uchwytu, abyśmy zawsze mieli możliwość bezprzewodowego ładowania naszego smartfonu. Jedyny problem polega na właściwym poprowadzeniu kabla microUSB, w przeciwnym razie będzie on cały czas zwisał.


Moja opinia o iOttie iTap 2, uchwycie na telefon

Mam szczęście być jedną z pierwszych osób, które miały okazję wypróbować magnetyczny uchwyt samochodowy z funkcją ładowania bezprzewodowego iOttie iTap 2. Wbudowane ładowanie Qi i silny magnes, jaki wykorzystuje ten produkt, aby zabezpieczyć telefon podczas jazdy, działają - przynajmniej w teorii - nawet w połączeniu z pokrowcami na telefon, co jest świetną nowiną.


Bezprzewodowy uchwyt samochodowy iTap 2 został stworzony z myślą o naszej wygodzie. Bardzo łatwo jest zamontować telefon na uchwycie jedną ręką i natychmiast rozpocząć ładowanie. Nasz telefon jest bezpieczny i widoczny podczas jazdy i nie musimy dłużej martwić się o status naładowania baterii.


uchwyt samochodowy iOttie iTap 2

Magnes na moim telefonie


Istnieją jednak pewne wady tego stylu montażu samochodowego, na które warto zwrócić uwagę. Pomimo że bardzo doceniam wygodę rozwiązania magnetycznego, magnes działa najlepiej wtedy, jeśli telefon nie ma na sobie żadnego pokrowca. Osobiście używam etui Moshi Vesta, które nie wydaje się zbyt dobrze współgrać z uchwytem iOttie podczas jazdy samochodem. Gdy na drodze występują nierówności, telefon porusza się i obraca. Jednak gdy zdejmuję obudowę z telefonu, telefon jest nie rusza się nawet o milimetr. Może być tak, że tylna ściana obudowy Moshi Vesta jest wykonana z tworzywa i dlatego jest nieco bardziej elastyczna niż plastikowa obudowa. Tak czy siak, warto mieć to na uwadze. Inną sprawą jest to, że nie możemy też w tym rozwiązaniu obrócić telefonu do trybu poziomego (krajobrazowego), jeśli preferujemy taki tryb przeglądania treści w smartfonie.


Mniej dokuczliwym problemem ale jednak nadal problemem, jest fakt, że prawdopodobnie nie będzie nam dane korzystać z tego uchwytu samochodowego, jeśli korzystamy z Popsocket lub podobnego akcesorium. Akcesoria odstające z tyłu telefonu nie pozwolą, aby smartfon płasko przylegał do uchwytu samochodowego iOttie i ładował się bezprzewodowo. Ostatnią kwestią jest to, że tego produkt ten można używać z maksymalnie dwoma telefonami. Dzieje się tak dlatego, ponieważ iOttie iTap2 Wireless jest dostarczany w zestawie tylko z dwoma magnesami. Jeśli na przykład nasz znajomy chce pożyczyć od nas samochód na weekend, nie będzie mógł zwyczajnie wsunąć swojego smartfonu do naszego uchwytu samochodowego i po sprawie.


uchwyt samochodowy iOttie iTap 2

Wady i zalety uchwytu iOttie iTap 2

iottie itap 2 uchwyt

Dodatkowe gniazdo USB w kablu microUSB

Jeśli szukasz świetnego magnetycznego uchwytu samochodowego, który utrzyma telefon naładowany  przez cały dzień, z pewnością pokochasz uchwyt iTap 2 Wireless od iOttie. Przed zakupem wystarczy pamiętać o kilku drobnych „ale”, a wszystko inne pójdzie świetnie.

 

Co mi się podobało w uchwycie iOttie iTap 2:
- solidne wykonanie
- bardzo wygodne rozwiązanie podczas jazdy
- łatwy montaż
- działa dobrze z telefonami bez etui


Co wymaga poprawy w uchwycie iOttie iTap 2:
- produkt musi działać lepiej z pokrowcami na telefony

       

Polecane

pixel