Darmowa dostawa od 88,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ocena uchwytu rowerowego iOttie Active Edge do iPhone

2022-09-29
Ocena uchwytu rowerowego iOttie Active Edge do iPhone

Cały styczeń zeszłego roku zakochiwałem się w myśli, by z jazdy na rowerze zrobić poważne hobby. Miesiąc później byłem dumnym posiadaczem roweru hybrydowego Trek CrossRip, idealnego do jazdy po mieście, ale także na dłuższe wyprawy. Jako osoba lubiąca technologię, szybko zacząłem szukać sposobów, aby moje nowe hobby stało się czymś więcej niż tylko powierzchownym doświadczeniem.


Istnieje mnóstwo dobrych aplikacji na iOS, które śledzą i rejestrują nasze poczynania w trasie. Uważam, że są one szczególnie przydatne w monitorowaniu rowerowych postępów. Znacznie trudniejsze okazało się znalezienie bezpiecznego, widocznego miejsca dla mojego iPhone'a 6 podczas jazdy. Piękno posiadania wszystkich tych danych nieco traci na wartości, gdy nie mamy w nie wglądu podczas jazdy na rowerze.


uchwyt rowerowy iOttie Active Edge

W ciągu ostatniego miesiąca miałem okazję spędzić trochę czasu z nowym uchwytem rowerowym na telefon Active Edge od iOttie. Jest to model, który umieszcza naszego iPhone'a lub Androida bezpośrednio na kierownicy roweru. Weźcie sobie moją radę do serca i zaopatrzcie się w ten produkt, bo naprawdę warto.


uchwyt rowerowy iOttie


Uchwyt iOttie Active Edge to całkiem sprytne rozwiązanie dla rowerzystów (a także kierowców motocykli, kosiarek czy innego rodzaju wozów). W przeciwieństwie do innych tego typu produktów, ten od iOttie nie posiada gumowego systemu montażu, lecz solidny, przykręcany zacisk biegnący dookoła kierownicy. Sam uchwyt jest dość mosiężny, co wymagało z mojej strony dodatkowego wysiłku, aby uzyskać jego właściwe umiejscowienie przed zaciśnięciem. Mój rower Trek ma szereg kabli do hamulców biegnących od mostka w dół, przez co nie było na to wszystko zbyt dużo miejsca. Po zamocowaniu i zaciśnięciu uchwytu mogę jednak być pewien, że nigdzie się on nie wybierze bez mojej zgody. Szczerze doceniam fakt, że iOttie zdecydowało się na model wykorzystujący śrubę w przeciwieństwie do czegoś nieco mniej wytrzymałego jak choćby klips.


uchwyt rowerowy iOttie


Nasz smartfon spoczywa tu na wyściełanym tworzywem, prostokątnym obszarze, który jest otoczony dwoma poziomymi ramionami i jednym, które rozciąga się pionowo od góry. Po umieszczeniu urządzenia w „strefie spoczynkowej” wystarczy pchnąć boczne i górne ramiona w dół, aby zablokować telefon wewnątrz mechanizmu. Gdy ramiona opadną, odczuwalne jest kliknięcie będące gwarantem bezpiecznego zamocowania urządzenia. Najlepiej zacząć od bocznych ramion aby zablokować podstawę telefonu, a dopiero potem zająć się przymocowaniem urządzenia górnym ramieniem.


uchwyt rowerowy iotie


Nie dziwi nas też wcale, że iOttie wykonał kawał dobrej roboty dbając o to, by uchwyt pasował do szeregu różnych urządzeń, tak samo z etui jak i bez. Na przestrzeni lat producent niemal do perfekcji opanował sztukę tworzenia uchwytów na smartfony i ten produkt nie jest pod tym względem wyjątkiem. Osobiście nie miałem żadnego problemu z zabezpieczeniem mojego iPhone'a 6 ubranego w etui Apple lub grubszy pokrowiec Carved z litego drewna. W obu przypadkach ramiona oferowały dużo miejsca, aby zapewnić mojemu smartfonowi ściśle dopasowane i przez to bezpieczne dopasowanie.


uchwyt rowerowy iOttie


Zwolnienie urządzenia z uchwytu jest również proste: przycisk z boku wypycha za pomocą sprężyny pionowe ramię w górę, a przycisk umieszczony na dole zwalnia uchwyt poziomy. Pamiętajmy, że najpierw musimy zwolnić górę, aby mieć pewność, że nasze urządzenie nie spadnie na ziemię.


uchwyt rowerowy iOttie


Ogólnie rzecz biorąc, nowy uchwyt rowerowy od iOtttie wart jest każdej ceny. Żaden z niezbędnych portów lub przycisków w telefonie nie jest blokowany, a konfiguracja samego uchwytu jest bardzo prosta. Wiadomym jest, że każdy rower posiada nieco inny układ, jednak w zdecydowanej większości przypadków produkt iOttie sprawdzi się idealnie. Użytkownicy znajdą w razie potrzeby samoprzylepne podkładki do regulacji dopasowania wokół kierownicy - jest to miły akcent biorąc pod uwagę dużą liczbę rowerów dostępnych na rynku. Nigdy podczas jazdy nie martwiłem się, że moje urządzenie lub sam uchwyt się poluzują, co czyni uchwyt iOttie Active Edge idealną opcją dla każdego, kto lubi mieć pod ręką smartfona w czasie jazdy.


Źródło: 9to5toys.com


Polecane

pixel