Darmowa dostawa od 88,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ocena iOttie Aivo Connect: Bezprzewodowy uchwyt samochodowy z Alexą, ładowarka i wiele więcej

2022-09-29
Ocena iOttie Aivo Connect: Bezprzewodowy uchwyt samochodowy z Alexą, ładowarka i wiele więcej

Długo czekaliśmy na mobilną wersję Alexy. Przeniesienie asystenta głosowego z naszych domów do szerszego świata, wymagało wspólnego wysiłku producentów akcesoriów. Po usilnych próbach, udało się zastosować Echo Auto i przenośną wersję Alexy na urządzeniach takich jak: Fitbit Versa 3, zegarki Sense lub Wyze Band. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewano się, aż tak wysokiej funkcjonalności i użyteczności. Zagłębiając się w tematykę uchwytów samochodowych, poznając iOttie Aivo Connect trudno było spodziewać się rewelacji. Jednak kiedy w końcu podjąłem się testu i skonfigurowałem go w swoim aucie, natychmiast zdałem sobie sprawę, że nie doceniałem tego gadżetu. Nawet jeśli nie używasz Alexy, zbyt często na telefonie, założę się, że jeśli wybierzesz uchwyt samochodowy iOttie Aivo Connect, szybko zgodzisz się, że jest to jedno z najlepszych urządzeń Alexa.

Gdzie kupić iOttie Aivo Connect? Ile kosztuje uchwyt samochodowy do telefonu?

Uchwyt samochodowy do telefonu iOttie Aivo Connect został wydany pod koniec 2020 roku i można go kupić na stronie internetowej iOttie, jak również u sprzedawców detalicznych. Cena to około 350 zł. Uchwyt Aivo Connect jest jednym z dwóch produktów iOttie w serii Aivo, których obługa odbywa się głosem. Drugi to kamera Aivo View także zintegrowana z Alexą.

Największe zalety iOttie Aivo Connect - funkcjonalny uchwyt samochodowy

uchwyt samochodowy iottie aivo connect

Uchwyt samochodowy iOttie Aivo Connect to imponujący kawałek technologii kryjący się za niewielkim akcesorium do telefonu. Ma estetyczne i solidne wykończenie, którego można wymagać od tak drogiego produktu. Idealnie wyważony środek ciężkości - wraz z klejem 3M - powoduje, że telefon pozostaje bezpieczny, nie zmieniając swojego miejsca na desce rozdzielczej. Świetnym rozwiązaniem jest umieszczenie w zestawie uchwytu samochodowego dwóch podkładek samoprzylepnych. Masz więc zapas, jeśli pierwszy montaż się nie powiedzie lub jeśli chcesz korzystać z iOttie Aivo Connect w innym samochodzie- masz taką możliwość. Fajne jest również to, że uchwyt można zamontować od wewnętrznej strony przedniej szyby, jeśli deska rozdzielcza samochodu nie nadaje się do takiego akcesorium (na przykład, jeśli jest skórzana lub materiałowa, lub jeśli nie jest wystarczająco płaska). Sprawdziłem mocowanie uchwytu, nawet na wyboistych drogach dobrze sobie radzi. Niestety jeśli masz większy lub cięższy telefon, jak Samsung Galaxy S21 Ultra, możesz zauważyć, że podczas drogi nie jest do końca stabilny. Podstawa uchwytu samochodowego do telefonu posiada podobny do Echo pierścień świetlny. Pozwala on zauważyć, kiedy iOttie Aivo Connect słucha, kiedy może wystąpić błąd, a także kiedy pojawia się znajomy sygnał dźwiękowy (który można usłyszeć na każdym innym głośniku Alexa). Na Aivo Connect znajduje się fizyczny przycisk wyciszenia - jak we wszystkich urządzeniach Echo - jest też włącznik do wywoływania Alexy, gdy się zatrzymujesz lub nie chcesz używać słowa budzenia.

Bezprzewodowe ładowanie iOttie Aivo Connect w samochodzie

Kabel do ładowania uchwytu samochodowego Aivo Connect ma długość prawie 1,5 metra, więc powinien z łatwością sięgać od portu zasilania deski rozdzielczej. Posiada także złącze USB-A umożliwiające podłączenie do zasilania innych urządzeń (np. telefonu pasażera), gdy Aivo Connect jest w użyciu. Mówiąc o mocy uchwytu Aivo Connect, warto wspomnieć, że może bezprzewodowo naładować Twój smartfon: do 7,5W dla iPhone i do 10W dla urządzeń z systemem Android. Alternatywą dla uchwytu montowanego na desce jest iOttie Velox instalowany w kratce nawiewu.

uchwyt samochodowy iottie aivo connect

Jedną z najbardziej imponujących cech uchwytu samochodowego do telefonu jest funkcja Auto Sense Mounting, która wykorzystuje czujniki zbliżeniowe IR do otwierania i zamykania. Dzięki temu łatwo jest zabezpieczyć telefon w uchwycie jedną ręką. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie, niż manipulowanie obiema rękami w celu wyciągnięcia telefonu podczas wychodzenia z pojazdu. A widok otwierającego się i bezpiecznie zaciskającego się urządzenia, gdy zbliżamy do niego dłoń, jest niemal magiczny. Po przejściu przez proces wstępnej konfiguracji, polegającego na zainstalowaniu aplikacji iOttie Connect na telefonie i dodaniu urządzenia do aplikacji Amazon Alexa, Aivo Connect uruchamia się od razu. Mimo, że zaleca się sparowanie telefonu z odbiornikiem Bluetooth w samochodzie (jeśli jest taka możliwość) i bez tego Aivo Connect będzie działać przez mikrofon i głośniki urządzenia.

Co zrobi za Ciebie Alexa w uchwycie samochodowym iOttie Aivo Connect?

Istnieje wiele sytuacji, w których system Alexa okaże się bardzo pomocny. Jeśli możesz uruchom aplikację, przed rozpoczęciem jazdy, aby poznać interfejs trybu jazdy. Czas reakcji Alexy w uchwycie iOttie Aivo Connect jest przyzwoity - wynosi od 1 do 3 sekund między pytaniem a odpowiedzią. Możesz poprosić Alexę o dodanie produktów do listy zakupów, zobaczyć, kolejne wydarzenie w kalendarzu. Aplikacja jest również przydatna w uruchamianiu playlisty lub audiobooka, szybko otwiera Google Maps, gdy potrzebujesz znaleźć najbliższy bar. Możesz nawet poprosić o wykonanie połączenia lub aktywowanie Alexa Guard po tym, jak zapomnisz to zrobić przed wyjściem z domu.

Czy uchwyt samochodowy do telefonu iOttie Aivo Connect mógłby być lepszy?

uchwyt na telefon iottie

Szczerze mówiąc, trudno o większe wady Aivo Connect. Ale jest kilka kwestii, które iOttie mógłby poprawić w przyszłości. Istnieje kilka mankamentów, które mogą trzymać niektórych z dala od zakupu tego urządzenia. Zacznijmy od drobiazgów. O ile bezprzewodowe ładowanie jest świetnym rozwiązaniem, o tyle zastosowanie złącza USB-A jako alternatywa dla telefonów bez możliwości ładowania indukcyjnego, trochę zaskakuje. To interesujące dlaczego iOttie zdecydował się na właśnie takie rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że większość telefonów obsługuje dziś USB-C. Ponadto, USB-C byłoby mniejsze do wbudowania w uchwyt samochodowy. Drobnostka, ale może być przeszkodą. Inny problem, dotyczy trybu krajobrazowego. Wina leży po stronie Amazon, a nie iOttie. Uchwyt samochodowy Aivo Connect łatwo obraca się, aby umożliwić wyświetlanie w trybie poziomym. Ta opcja jest świetna dla nawigacji lub słuchania muzyki, ale kiedy masz otwartą aplikację Amazon Alexa, ekran nie obraca się do orientacji poziomej (nawet w trybie samochodowym). Wydaje się, że to duże niedopatrzenie. Nawet dwukrotnie sprawdziłem, czy mam włączony obrót ekranu. Funkcja ta działa z innymi aplikacjami, ale nie z Alexą.

Zaskakująca cena uchwytu iOttie Aivo Connect

Jest jeszcze jeden szkopuł i jest to cena Aivo Connect. Mimo, że pewnie w ciągu najbliższych miesięcy cena będzie spadać, wydawanie ponad 300 zł za uchwyt samochodowy, jest dla wielu trudne do przełknięcia. Jasne, jest to tańsze niż zakup nowszego samochodu z wbudowanym systemem. Jednakże, istnieje zbyt wiele uchwytów do telefonu, które są tańsze niż Aivo Connect, a posiadają większość tych samych funkcji. Kwestia ceny sprowadza się do tego, czy masz już auto system jak Alexa. Jeśli nie, trudno Ci będzie docenić komfort obsługi tego systemu. Jeśli miałeś okazję korzystać z takiego sprzętu, na pewno rozważysz zakup Ottie Aivo Connect, bo jest warty swojej ceny.

Tańsze alternatywy iOttie Aivo Connect - uchwyty samochodowe

uchwyt samochodowy

Najprostszym rozwiązaniem zastępującym Ottie Aivo Connect jest użycie Android Auto poprzez wbudowany system samochodu. Zdecyduje się to zrobić większość ludzi, nawet jeśli są fanami Amazon Alexa. Dlaczego? System Android Auto jest wygodny, działa z większością aplikacji i usług i ciągle zyskuje nowe funkcje. Oczywiście, nadal konieczne jest zabezpieczenie telefonu w uchwycie, który zapewne nie będzie aż tak komfortowy w użytkowaniu jak Ottie Aivo Connect. Podobnie jak aplikacja Android Auto, istnieje dedykowana do samochodu wersja Alexy i Amazon Music. Można więc po prostu użyć tych aplikacji ze starym uchwytem samochodowym. W rzeczywistości istnieją setki doskonałych uchwytów samochodowych, a większość z nich - nawet te, które mają możliwości ładowania bezprzewodowego - są znacznie tańsze niż Aivo Connect. Nawet popularne Easy One Touch Dashboard Car Mount od Ottie. Jest solidny, niedrogi, jest dobrą alternatywą zwłaszcza jeśli planujesz korzystać z telefonu z Android Auto. Najbliższymi konkurentami Aivo Connect w zakresie akcesoriów samochodowych mogłyby być Roav Viva lub Echo Auto firmy Amazon. Oba urządzenia są znacznie tańsze niż uchwyt iOttie Aivo Connect. Każde z nich oferuje sterowanie Alexą bez użycia rąk. Jednak żadne z nich nie może pełnić funkcji uchwytu i ładowarki do telefonu, i żadne nie jest tak responsywne jak Aivo Connect.

iOttie Aivo Connect: Kupować czy nie kupować?

uchwyt na telefon iottie

Kup uchwyt Ottie, jeśli:

  • Masz samochód bez wbudowanego systemu obsługi głosem.
  • Preferujesz Alexę jako domyślnego asystenta głosowego.
  • Potrzebujesz wysokiej klasy uchwytu samochodowego, który może bezprzewodowo ładować Twój telefon.

Nie kupuj Aivo Connect, jeśli:

  • Wolisz używać Asystenta Google lub Siri.
  • Jeśli masz już dostęp do Android Auto lub Apple CarPlay.
  • Nie chcesz wydawać ponad 300 złotych na zwykły uchwyt samochodowy do telefonu.

Uchwyt samochodowy do telefonu iOttie Aivo Connect może być drogim akcesorium, ale to cena, którą płacisz za wysoką jakość. Jest naprawdę dobrze wykonany, działa zgodnie z opisem i wnosi mnóstwo przydatnych funkcji do Twojego samochodu. Zaciski z czujnikiem ruchu, bezprzewodowe ładowanie i dostęp do głośnomówiącej Alexy to wartościowe dodatki, zwłaszcza jeśli nie masz jeszcze wbudowanego systemu informacyjno-rozrywkowego w samochodzie, takiego jak Android Auto lub Apple CarPlay.


Źródło:androidcentral.com

Polecane

pixel