Darmowa dostawa od 88,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-09-29

Recenzja magnetycznego uchwytu iOttie Velox z bezprzewodową ładowarką

Mimo coraz częstszego zastosowania technologii MagSafe w urządzeniach elektronicznych, na rynku pojawia się zaskakująco niewiele akcesoriów współpracujących z tym systemem. Mowa tu przede wszystkim o gadżetach samochodowych, jak: uchwyt na telefon i ładowarka. Oficjalnie tylko Belkin i Spigen wypuścili swoje modele. Dziś przetestujemy nowość od iOttie: uchwyt samochodowy iOttie Velox.

uchwyt iottie velox

iOttie Velox to magnetyczny uchwyt samochodowy obsługujący bezprzewodowe ładowanie. Jest kompatybilny z urządzeniami pracującymi w technologii MagSafe, czyli z iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max i iPhone'ami 12. Kolejne iPhone'y bez wątpienia również będą ją obsługiwać. Jest odpowiedni także do etui do telefonów wspierającymi MagSafe.


Uchwyt iOttie Velox MagSafe - Wygląd i funkcje uchwytu na telefon

Uchwyt iOttie Velox wyposażony jest w kulisty zawias, podobnie jak iOttie iTap, który pozwala na szeroki zakres ruchu. Wokół niego znajduje się chromowany na złoto pierścień, dodając mu stylu, ponieważ reszta urządzenia jest w kolorze ciemnoniebieskim. Umożliwia bezprzewodowe ładowanie telefonu mocą 7,5W. Zamiast lekkiego plastiku, większość uchwytu wykonana jest z aluminium. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ poza wpływem na jakość, optymalnie odprowadza ciepło.

  uchwyt samochodowy iOttie Magsafe

Zarówno latem, jak i zimą telefon w uchwycie może się zbyt szybko nagrzewać: i przez wysoką temperaturę na zewnątrz, i promienie słoneczne, i przez ogrzewanie z otworów wentylacyjnych. Utrzymanie telefonu i ładowarki w chłodzie jest bardzo ważne, tym bardziej, że przegrzewanie się telefonu może zmniejszać tempo ładowania, by zapobiec uszkodzeniom. Pozostałe części, czyli przód ładowarki i niewielkie ruchome fragmenty między poszczególnymi elementami uchwytu iOttie Velox pokryte są silikonem.

Montaż uchwytu iOttie Velox Magnetic Wireless Charging Air Vent

Uchwyt iOttie Velox Magnetic Wireless Charging Air Vent jest łatwy do zainstalowania poprzez wsunięcie bolców na kratkę wentylacyjną, gdzie silikonowe uchwyty zapobiegają ześlizgnięciu się. Przegub kulowy na uchwycie obraca się o 360°, umożliwiając regulację uchwytu w celu uzyskania idealnej i bezpiecznej pozycji podczas jazdy. Silikonowa powierzchnia zapewnia dodatkową przyczepność, zapobiegając wyślizgiwaniu się telefonu, a jednocześnie chroni go przed zadrapaniami i zarysowaniami.

uchwyt iPhone 13

Uchwyt samochodowy do kratki?

Wiemy, że wielu z Was nienawidzi montowania uchwytu do kratki wentylacyjnej. Akurat iOttie proponuje taki rodzaj akcesorium, ponieważ nie zawsze mamy wystarczającą powierzchnię na desce rozdzielczej, żeby przykleić uchwyt. Często zamontowany na szybie ogranicza widoczność, przez co zyskuje wielu przeciwników. A kratkę wentylacyjną ma każdy. Jeśli nie jesteś fanem uchwytów wentylacyjnych, istnieje kilka innych, solidnych opcji, które możesz wybrać - ale nie z iOttie.

Test wytrzymałości uchwytu iOttie Velox

Żeby sprawdzić wytrzymałość uchwytu iOttie Velox, ułożenie telefonu i siłę mocowania w akcesorium, portal appleinsider.com wykonał test. Sprawdzenie polegało na symulacji uderzenia, niczym w wypadku samochodowym. Jak zachował się gadżet od iOttie? Jak wypadł na tle uchwytów konkurencyjnych produktów?Zobacz Crash Test iOttie Velox.

 

Velox trzymał się mocno i nie odczepił się od kratki nawiewu. Telefon także pozostał w uchwycie. Dodatkowo, dzięki przymocowaniu do otworu wentylacyjnego, bardzo łatwo było prawidłowo poprowadzić przewód, który nie przeszkadzał. Skoro już mowa o kablu, to jest jeden dość mały minus. Jest to kabel USB-C, ale nie jest on odpinany. Kabel jest w pełni wbudowany w dolną część ładowarki. Pomaga to utrzymać małe rozmiary urządzenia, ale jeśli coś się stanie z kablem, nie można go wymienić. Jeśli potrzebujesz krótszego lub dłuższego kabla, to masz pecha.

uchwyt na telefon iPhone 13

iOttie Velox Magnetic Wireless Charging Air Vent - zalety i wady

Zalety uchwytu iOtte Velox:

 • Wspaniały wygląd
 • Kompaktowa konstrukcja
 • Miękki w dotyku silikon na zewnątrz
 • Aluminiowy korpus metalowy dla lepszego dotyku i rozpraszania ciepła
 • Solidna moc 7,5 W
 • Łatwa instalacja
 • USB-C
 • Ruchomy przegub kulowy
 • Działa świetnie z każdym telefonem obsługującym MagSafe
Wady uchwytu samochodowego Velox:
 • Brak wsparcia oryginalnej technologii MagSafe
 • Brak możliwości wymiany kabla
 

Źródła: appleinsider.com, iottie.com

Polecane

pixel