Recenzja iOttie Easy One Touch 5: Mocny i bezpieczny uchwyt na deskę rozdzielczą samochodu

Najnowsza wersja Easy One Touch jest najlepszym z oferowanych dotychczas uhcywtów od iOttie.

Z biegiem lat odkryłem, że jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów, jakie można mieć w swoim samochodzie – poza kamerą samochodową – jest uchwyt na iPhone’a lub inny smartfon. Polegamy dziś na naszych inteligentnych urządzeniach w samochodzie w kwestii choćby nawigacji czy słuchania muzyki, ale w większości przypadków obsługa telefonu w samochodzi nadal  musi odbywać się bez użycia rąk, ponieważ dekoncentracja za kółkiem jest, co tu dużo mówić, niebezpieczna. Dlatego właśnie uchwyty samochodowe są tak niezwykle przydatne, a jeden z moich ulubionych oferuje marka iOttie.

Wcześniej używałem uchwytu Easy One Touch 4, ale w tym roku iOttie wypuścił ulepszoną wersję tego produktu: Easy One Touch 5. Ta nowa odsłona jest w dużej mierze taka sama jak jej poprzednik, ale z kilkoma ciekawymi ulepszeniami.

Ulepszony klasyk

Uchwyt na deskę rozdzielczą Easy One Touch 5 od iOttie jest łatwy w konfiguracji i montażu w samochodzie. Zapewnia mocny i pewny chwyt, a jednocześnie można go łatwo regulować, pasuje do większości urządzeń (nawet z założonym etui), a do tego posiada ładny organizer na przewód magnetyczny, dzięki czemu kabel jest zawsze pod ręką. Z uchwytu można korzystać przy użyciu jednej ręki.

ZALETY

  • Kompatybilny z szeroką gamą urządzeń i obudów
  • W pełni regulowany z jeszcze większą liczbą rozszerzeń
  • Obsługa przy użyciu jednej ręki
  • Magnetyczny organizer na przewód
  • Dobre przyleganie do deski rozdzielczej dzięki solidnej przyssawce

WADY

  • Podkładka deski rozdzielczej może być trudna do zdjęcia

SOLIDNE I WYTRZYMAŁE MOCOWANIE NA DESCE ROZDZIELCZEJ: Specyfikacja uchwytu na deskę rozdzielczą i przednią szybę iOttie Easy One Touch 5

Jedną z najlepszych rzeczy w mocowaniach iOttie jest to, że są bardzo łatwe w konfiguracji i montażu. W pudełku czekają na nas trzy główne elementy: podkładka na deskę rozdzielczą, ramię teleskopowe z przyssawką u dołu oraz uchwyt montażowy. Aby złożyć ten zestaw, wystarczy podłączyć uchwyt montażowy do ramienia teleskopowego za pomocą przegubu kulowego, a następnie dokręcić go razem z pokrętłem kołyski. Następnie pozostaje jedynie umieścić podkładkę na desce rozdzielczej samochodu, a następnie usunąć folię z przyssawki i mocno docisnąć ją do górnej części podkładki deski rozdzielczej. Bułka z masłem!

Pamiętajmy jednak, że jeśli planujemy korzystać z tego produktu na przedniej szybie zamiast na desce rozdzielczej, iOttie odradza stosowanie podkładki deski rozdzielczej na przedniej szybie. Zamiast tego lepiej przykleić przyssawkę bezpośrednio do szyby.

Easy One Touch 5 siedzi mocno i bezpiecznie na desce rozdzielczej, dzięki czemu nasz iPhone nigdzie nie „wybierze się” bez naszej wiedzy, nawet na najbardziej wyboistych drogach.

Dłuższe rozszerzenie w tym modelu uchwytu od iOttie oznacza, że ​​możemy mieć naszego iPhone’a bliżej siebie, gdy zajdzie taka potrzeba, na przykład gdy musimy reagować na zmiany w nawigacji zakręt po zakręcie, odebrać połączenie telefoniczne w zestawie głośnomówiącym i nie tylko. Ponieważ telefon może być bliżej nas, dosięgnięcie go podczas jazdy staje się mniej skomplikowanym przedsięwzięciem. Przegub kulowy oznacza również, że mocowanie jest elastyczne i można je obracać w lewo lub w prawo w razie potrzeby.

Magia uchwytów iOttie tkwi w przycisku zwalniającym mechanizm blokady, aktywowanym za pomocą jednego dotknięcia. W przypadku modelu One Touch 5, przycisk ten zyskł nowe wykończenie, które jest bardziej miękkie w dotyku i ma szary kolor z ukośnymi krawędziami poprowadzonymi w poprzek designu. To bardziej subtelny projekt niż oryginał i ciężko go nie docenić. Przycisk zwalniający działa poprzez wykrywanie wywieranego na niego nacisku, na przykład podczas umieszczania telefonu w uchwycie, a następnie blokowania ramion bocznych. Aby wyjąć telefon z podstawki, wystarczy wcisnąć dwa paski zwalniające umieszczone po bokach produktu. Easy One Touch 5 działa ze wszystkimi kombinacjami telefonów i etui w przedziale od 2,3 cala do 3,5 cala, więc nie powinniśmy mieć większego problemu z kompatybilnością.

Nowością w uchwycie One Touch 5 jest organizer na kabel magnetyczny, który znajduje się z tyłu dolnej stopki. iOttie zawarł w swoim zestawie magnetyczną zakładkę w pudełku, którą można owinąć wokół kabla do ładowania iPhone’a w samochodzie. Pozwala to na magnetyczne przymocowanie dowolnego kabla do stopki montażowej, dzięki czemu nie musimy dłużej dogrzebywać się do kabla ładującego.

Nasz ulubiony uchwyt na deskę rozdzielczą staje się coraz lepszy: Co podoba nam się w uchwycie iOttie One Touch 5

Dopiero niedawno przestawiłem się na uchwyt deski rozdzielczej w moim aucie. Przez kilka lat po prostu korzystałem z Kenu Airframe+ w otworze wentylacyjnym, ale zmęczyło mnie to, że blokuje część przepływu powietrza w wentylatorze (przez większość czasu mam włączoną klimatyzację) i chciałem czegoś, co oferowałoby większą elastyczność. Ostatecznie zdecydowałem się na uchwyt iOttie Easy One Touch 4 – było to bodajże w grudniu ubiegłego roku. Chociaż jest to znacznie krótszy czas niż to, jak długo miałem w swoim samochodzie uchwyt Kenu, szybko przestawiłem się na mocowania na deskę rozdzielczą i chyba nic jest dziś w stanie przekonać mnie, by wrócić do uchwytów montowanych na otworze wentylacyjnym.

Chociaż iOttie Easy One Touch 4 dobrze mi służył przez ostatnie sześć miesięcy, cieszę się, że mam nową wersję tego produktu. Dłuższe przedłużenie z ramieniem teleskopowym oznacza, że łatwiej mi dosięgnąć iPhone’a, kiedy tego potrzebuję, a magnetyczny organizer do kabli jest miłym akcentem, który z pewnością oszczędzi mi sporo czasu i nerwów.

A jeśli zastanawiacie się, jak Easy One Touch 5 (lub 4, gdyż oba modele są do siebie mocno zblizone) sprawdza sie podczas jazdy, wiedzcie, że nie miałem z tym sprzętem absolutnie żadnych problemów. Przyssawka i podkładka pod deskę rozdzielczą mają niewiarygodnie mocną przyczepność, co sprawia, że uchwyt może wytrzymać niemal wszystko, nawet najbardziej wyboiste drogi. Boczne ramiona również oferują pewny uchwyt, dzięki czemu, po zablokowaniu mechanizmu, nasz iPhone nigdzie się nie wybierze bez naszej wiedzy.

PODKŁADKA NA DESKĘ ROZDZIELCZĄ MOŻE BYĆ TRUDNA DO ZDJĘCIA, CZYLI PARĘ SŁÓW O TYM, CO NIE PODOBA NAM SIĘ W UCHWYCIE IOTTIE EASY ONE TOUCH 5

Jedyna rzecz, do jakiej tak naprawdę można się przyczepić w tym produkcie, jest panel deski rozdzielczej w Easy One Touch. Chodzi o to, że – ponieważ jest on semi-permanentny i przeznaczony tylko do jednorazowego użytku – podkładki nie da się przesunąć, o ile nie chcemy jej kompletnie zdjąć. Niestety, raz zdjęta, podkładka nie daje się ponownie przymocować, więc i to warto mieć na uwadze.

Próbowałem zdjąć podkładkę, którą umieściłem poprzednim razem, ale dosłownie utknęła na mojej desce rozdzielczej, więc po prostu ściągnąłem starszą wersję produktu i przykleiłem nową. Pomyślałem, że nie będzie w tym nic złego, ponieważ uchwyty Easy One Touch 4 i Easy One Touch 5 są prawie identyczne. Powiem więcej: zyskałem dodatkową podkładkę na desce rozdzielczej. Oznacza to jednak, że podkładka na deskę rozdzielczą gwarantuje stabilność telefonu w uchwycie, jej zdjęcie jest naprawdę trudne.

NIEZBĘDNE AKCEOSRIUM DO SAMOCHODU W PRZYSTĘPNEJ CENIE: IOTTIE EASY ONE TOUCH 5 – PODSUMOWANIE

NASZA OCENA: 4.5 / 5    

Jeśli szukasz uchwytu samochodowego do telefonu, iOttie Easy One Touch 5 jest czymś dla ciebie. Produkt jest solidnie wykonany, bezpieczny i zapewnia mnóstwo elastyczności w zakresie użytkowania. Poza tym uwagę przykuwa w nim mały magnetyczny organizer do kabli, który pozwoli nam zaoszczędzić czas i nerwy. Upewnijmy się tylko, że umieszczamy podkładkę deski rozdzielczej we właściwym miejscu za pierwszym razem, ponieważ nie będziemy mogli jej zdjąć i użyć ponownie.

Podsumowując, uchwyt na deskę rozdzielczą Easy One Touch 5 od iOttie jest łatwy do zamontowania, zapewniając jednocześnie mocną i bezpieczną przyczepność, nawet na najbardziej wyboistych drogach. Magnetyczny organizer kabli zapewnia, że kabel do ładowania jest zawsze w naszym zasięgu.

 

Źródło: www.imore.com